Jaunumi


 

01.08.2017

NOSKAIDROTS LATVIJAS EKONOMISKĀKAIS RENAULT TRUCKS KRAVAS AUTOMAŠĪNAS VADĪTĀJS

Sestdien, 22. jūlijā notika Renault Trucks ekonomiskas braukšanas sacensību “OptifuelChallenge 2017” fināls, kur sīvā cīņā tika noskaidrots Latvijas ekonomiskākais Renault kravas automašīnas vadītājs. Latvijā šīs sacensības norisinājās pirmo reizi, un tās guva lielu dalībnieku atsaucību. Kopumā piedalījās vairāk nekā 60 kravas automašīnu šoferi, kur uzvaru ieguva Didzis Dzelzkalējs no uzņēmuma SIA “Kreiss”. Viņš ieguva iespēju doties pārstāvēt sevi, savu uzņēmumu un Latviju sacensību pasaules finālā, Spānijas galvaspilsētā Madridē.

Ekonomiskās braukšanas sacensības “OptifuelChallenge 2017” norisinās kopš 2012. gada, taču Latvijā tās notika pirmo reizi. Sacensības notiek ik pēc diviem gadiem, lai noskaidrotu labāko ekonomiskās braukšanas autovadītāju pasaulē. Kvalifikācijas braucieni norisinājās no 11. līdz 21. jūlijam. Dalībniekiem bija jāveic 46 km gara distance, kurā bija jāšķērso arī divi luksofori, kas aizņem zināmu laiku, kā arī palielina degvielas patēriņu. Maksimālais laiks šīs distances veikšanai bija 50 minūtes, savukārt šoferus, kas neiekļāvās norādītajā laikā, diskvalificēja.

Savukārt fināla braucieni norisinājās 22. jūlijā, kur dalībniekiem bija jāveic 44 km gara distance, kurā bija arī sešu luksoforu šķērsošana. Paredzētais maksimālais laiks fināla distancē bija 53 minūtes. Braukšana sacensībās notika pa koplietošanas ceļiem ar sacensību organizatora nodrošinātu Renault T480 kravas automašīnu ar 480 Zs jaudu, kas aprīkota ar Optidriver pārnesumkārbu, Optifleet telemātikas sistēmu un puspiekabi. Lai noteiktu ekonomiskāko autovadītāju, degvielas patēriņš tika mērīts ar Optifleet telemātikas sistēmu. Kvalifikācijas braucienos 1.vietu no 10. vietas šķīra pat viena litra degvielas starpība, savukārt fināla braucienos 1.vietu no 5.vietas šķīra 0,9 litru starpība. Rezultātā liela nozīme bija patērētās degvielas gramiem, pēc kuriem tika sarindoti TOP 5 labākie braucēji. SIA “Kreiss” autovadītājs pārliecinoši sevi parādīja gan kvalifikācijas braucienos, gan finālā, iegūstot augsto 1. vietu un iespēju doties uz sacensību pasaules finālu Madridē, kas notiks no 17. – 19. oktobrim.

Sacensībās dalībniekiem bija iespēja iegūt daudz un dažādas balvas. Latvijā visi kvalifikācijas sacensību dalībnieki saņēma diplomu, kas apliecināja uzrādīto rezultātu, kā arī dažādas piemiņas balvas. Turklāt piecu labāko autovadītāju darba devēji arī saņēma diplomus. Latvijas sacensību finālā 1.vietas ieguvējs saņēma ceļa zīme uz sacensību finālu Spānijā un IPhone SE; 2. vietas ieguvējs - dāvanu karti 150 euro vērtībā Volvo TruckLatvia aksesuāru veikalā; savukārt 3. vietas ieguvējs - Renault Trucks autovadītāja jaku no oficiālās Renault Trucks atribūtikas.

“Tā kā šogad Renault Trucks ekonomiskas braukšanas sacensības norisinās pirmo reizi, tad šī gada dalībnieki pilnīgi noteikti veido Renault Trucks vēsturi Latvijā. Mums ir prieks, ka uzņēmumi un autovadītāji ir izrādījuši lielu interesi piedalīties. Ikvienam uzņēmuma ir svarīgi sasniegt pēc iespējas lielāku degvielas ekonomiju, jo garos pārbraucienos atšķirība ir ievērojami lielāka, un, ekonomiski braucot, ietaupītās degvielas cipars ir pārsteidzošs. Labākais un sliktākais rezultāts kvalifikācijas braucienos atšķīrās vairāk nekā par 10 litriem, kas ir ievērojams daudzums. Tas apliecina, cik nozīmīgi transporta uzņēmumiem ir prasmīgi autovadītāji. Ekonomiska braukšana ir gan labvēlīga videi, gan izdevīga transporta uzņēmumiem, tāpēc vēl jo vairāk ir prieks, ka uzņēmumiem tas ir svarīgi un viņu autovadītāji droši vien arī ikdienā cenšas vadīt automašīnu ekonomiski. Priecājamies par uzvarētāju un turam īkšķus par viņu sacensībās Madridē,” stāsta Volvo TruckLatvia rīkotājdirektors EndrjūO’Bruks (AndrewO’Brooks).

Sacensību uzvarētājs SIA “Kreiss” autovadītājs Spānijā cīnīsies par uzvaru pasaules līmeņa “OptifuelChallenge 2017” sacensībās, kur plašs balvu fonds ir gan autovadītājiem, gan darba devējiem. 1. vietas ieguvējam: autovadītājam - dāvanu karte 6000 euro vērtībā un darba devējam – jauna Renault T480 automašīna; 2. vietas ieguvējam: autovadītājam - dāvanu karte EUR 2000 un darba devējam - dāvanu karte 5000 euro vērtībā Renault Trucks mazumtirdzniecības tīklā; 3. vietas ieguvējam: autovadītājam – dāvanu karte 1000 euro vērtībā un darba devējam – dāvanu karte 2500 euro vērtībā Renault Trucks mazumtirdzniecības tīklā.

Vieta Vadītājs Uzņēmums
1. Didzis Dzelzkalējs SIA “Kreiss”
2. Andris Pļavenieks SIA “Kreiss”
3. Viesturs Stūresteps SIA “Vestil”
4. Andrejs Šēfers SIA “Kreiss”
5. Māris Martinsons SIA “Jāde”


OptifuelChallenge 2017 Latvija skaitļos

Ceļā pavadītas 55 stundas un 28 minūtes
Viena brauciena distances garums kvalifikācijā – 46 km
Viena brauciena distances garums finālā – 44 km
Kvalifikācijā nobraukti vairāk nekā 3000 km
Finālā nobraukti 220 km

Par Renault Trucks

Balstoties uz vairāk nekā gadsimtu senām franču zināšanām par kravas automašīnām, Renault Trucks apgādā transporta nozares speciālistus ar plašu pakalpojumu un transportlīdzekļu klāstu (no 2,8 līdz 120 T), kas pielāgots lokālai un reģionālai sadalei, celtniecībai un aktivitātēm lielā attālumā. Renault Trucks transportlīdzekļi ir izturīgi un uzticami, ar nelielu degvielas patēriņu, kas ļauj tiem nodrošināt lielāku produktivitāti, kontrolējot ekspluatācijas izmaksas. Renault Trucks izplata un apkalpo savus kravas auto, izmantojot auto izplatītāju tīklu, kas sastāv no vairāk nekā 1500 servisa vietām. Renault Trucks dizaina izstrāde, salikšana, kā arī vairuma sastāvdaļu ražošana notiek Francijā.
Renault Trucks ir daļa no Volvo Group, kas ir viena no pasaulē vadošajām kravas auto, autobusu, celtniecības aprīkojuma, kā arī jūras un industriālo dzinēju ražotājām. Grupa piedāvā arī visaptverošus finanšu un apkalpošanas risinājumus. Volvo Group, kas nodarbina vairāk nekā 95 000 cilvēku, pieder ražotnes 18 valstīs, un tā pārdod savus produktus vairāk nekā 190 tirgos. 2016. gadā Volvo Groupneto apgrozījums sasniedza aptuveni 302 miljardus SEK (31,9 miljardi EUR). Volvo Groupir valsts uzņēmums, kura galvenais birojs atrodas Gēteborgā, Zviedrijā. Volvo akcijas ir pieejamas Stokholmas Nasdaq biržā.

Papildu informācija:
Iveta Ozola
Mārketinga un komunikācijas vadītāja
Renault Trucks Latvija
Tālr.: +371 6 7317595
Fakss: +371 6 7813201
Mob.: +371 20293004
E-pasts: marketing.lv@renault-trucks.com

Papildu informācijai: www.renault-trucks.com/presse
SeveryneMolard– Tel. +33 (0)4 81 93 09 52 – severyne.molard@renault-trucks.com