Jaunumi


 

16.06.2017

Latvija piedalās starptautiskajās pēcpārdošanas speciālistu sacensībās RTEC.

Starptautiskajās smago automašīnu sacensībās rekordliels dalībnieku skaits no visas pasaules, tajā skaitā Latvijas

Ir aizvadītas nozīmīgākās starptautiskās smago automašīnu Renault Trucks sacensības RTEC 2017 (Čempionāts Ceļā uz izcilību), kuras norisinās, lai atrastu talantīgākos pēcpārdošanas speciālistus – mehāniķus, administratīvos darbiniekus u.c. Sacensību galvenais uzdevums ir tiekšanās pretī izcilībai visos iespējamos aspektos attiecībā uz Renault Trucks klientu servisu. Sacensību pusfinālā kopumā sacentās 5153 kandidāti, 1421 komanda no 49 valstīm, tostarp, Latvijas, veicot teorētiskus pārbaudījumus. Tikmēr lielajā, starptautiskajā finālā Lionā, Renault Trucks dzimtajā pilsētā, kas norisinājās maija vidū, piedalījās 24 komandas, kuru sastāvā bija profesionāli servisa darbinieki un kuri veica jau praktiskus uzdevumus. Titulu „Labākā Renault Trucks pēcpārdošanas komanda’’ ieguva Vācijas komanda.

RTEC 2017 otrajā vietā ierindojās Šveices komanda, bet trešajā – Lielbritānijas komanda. Īpaša balva par labākā komandas gara uzturēšanu tika piešķirta Turcijas komandai.

Ievadot sacensības, dalībnieki pārbauda savas prasmes testa veidā, attīstot savas komandas darba spējas, zināšanas un uzlabojot to kompetenci. RTEC rada papildus treniņus visām iesaistītajām komandām, kas palielina vispārējo līmeni pakalpojumiem starptautiskā mērogā, ko piedāvā Renault Trucks. Finālā iekļuva 24 komandas no 20 dažādām valstīm - konkurējošās komandas pārstāvēja Vāciju, Franciju, Alžīriju, Turciju, Ganu, Dāniju, Šveici, Omānas Sultanātu, Spāniju, Beļģiju, Krieviju, Poliju, Ukrainu, Itāliju, Portugāli, Izraēlu, Austriju, Bulgāriju, Slovēniju un Apvienoto Karalisti. Šogad Latvija fināla komandu sastāvā netika iekļauta.

“No Latvijas pusfinālā piedalījās desmit komandas – divas no Daugavpils, Ventspils un Valmieras, un četras - no Rīgas. Komanda varēja sastāvēt no diviem līdz četriem cilvēkiem, reglamentētais sastāvs bija viens rezerves daļu darbinieks, viens administratīvais darbinieks un divi mehāniķi. Atlases pusfinālā bija teorētiskie pārbaudījumi. Pusfināls norisinājās divās kārtās un katrā no tām tika uzdoti 45 jautājumi. Pusfinālā bija jāiesniedz pareizās atbildes 10 dienu laikā pēc jautājumu publicēšanas mājaslapā. Diemžēl šoreiz uz finālu netikām, taču uzskatu, ka komandas startēja labi. Vienai komandai ar Ukrainas komandu bija līdzīgs punktu skaits atlasē, taču katrā kārtā bija īpašais jautājums, uz kuru atbildi praktiski nevarēja atrast, un tas arī izšķīra rezultātu par labu ukraiņiem,” stāsta Guntars Andrijanovs, Latvijas komandas treneris.

Starptautiskā konkursa finālā dalībnieki pārbaudīja spēkus sešos 45 minūšu ilgos testos, kuros faktiskos apstākļos bija jāveic kompleksa automašīnu apkope un remonts. Šo īpaši sagatavoto praktisko uzdevumu mērķis bija pārbaudīt un attīstīt konkursa komandu prasmes tādu speciālo zināšanu jomā kā hidraulisko stūres sistēmu uzraudzība, dzinēja darbības kļūdu diagnostika, eļļas analīze, elektrība un  izmantotā kravas automašīnu marķēšanas procedūra. Tāpat finālistiem bija jārisina problēmas ar ko saskārušies klienti, piemēram, neierasti liels degvielas patēriņš. Finālistu veikumu vērtēja Renault Trucks eksperti no visas pasaules. Vērtēta tika arī sadarbība un komandas darbs, jo prasme efektīvi strādāt kopā un izmantot katra komandas dalībnieka stiprās puses bija būtiska, lai paveiktu uzdevumus noteiktajā laikā.

Renault Trucks Vācijas nodaļas apmācību vadītājs Volkers Tēmke (Volker Thömke), kurš apmācīja uzvarējušo komandu, teic: “Es lepojos ar mūsu komandas izcilo sniegumu un esmu ļoti priecīgs par to, ka viņu smagais darbs ir atzinīgi novērtēts.”

Šogad, atsaucoties uz galvenajām sacensībām, Renault Trucks organizē īpašas sacensības studentiem – RTEC Junior. Ražotājs ir uzaicinājis 21 Montelimāras (Dromā) Les Catalins tehniskās augstskolas pēdējā kursa studentu piedalīties teorētiskos testos, kas balstīti uz zināšanām par industriāliem transportlīdzekļiem un rezerves daļām. Divām labākajām komandām tiks dota iespēja piedalīties starptautiskajā finālā Lionā. Organizējot RTEC Junior, Renault Trucks centīsies popularizēt karjeras iespējas automašīnu rūpniecībā un atklāt nākamos talantus.

Par Renault Trucks

Balstoties uz vairāk nekā gadsimtu senām franču zināšanām par kravas auto, Renault Trucks sniedz transporta nozares speciālistiem plašu pakalpojumu un transportlīdzekļu klāstu (no 2,8 līdz 120 T), kas pielāgoti lokālai un reģionālai sadalei, būvtehnikai un tālsatiksmei. Renault Trucks transportlīdzekļi ir izturīgi un uzticami, ar zemu degvielas patēriņu, kas ļauj tiem nodrošināt lielāku produktivitāti, kontrolējot ekspluatācijas izmaksas. Renault Trucks izplata un apkalpo savas kravas automašīnas, izmantojot auto izplatīšanas tīklu vairāk nekā 1500 servisa vietās. Renault Trucks dizaina izstrāde, montāža, kā arī lielākās daļas sastāvdaļu ražošana notiek Francijā.

Renault Trucks ir daļa no Volvo Group, kas ir viena no pasaulē labākajiem kravas automašīnu, autobusu, būvtehnikas, kā arī ūdens transporta un rūpniecisko dzinēju ražotājiem. Grupa piedāvā arī visaptverošus finanšu un apkalpošanas risinājumus. Volvo Group, kas nodarbina vairāk nekā 95 000 cilvēku, un tai pieder ražotnes 18 valstīs, un tā pārdod savus produktus vairāk nekā 190 tirgos. 2016. gadā Volvo Group neto apgrozījums sasniedza apmēram 302 miljardus SEK (31,9 miljardi EUR). Volvo Group galvenais birojs atrodas Gēteburgā, Zviedrijā. Volvo akcijas ir pieejamas Stokholmas Nasdaq biržā.

Papildu informācija:

Iveta Ozola

Mārketinga un komunikācijas vadītāja

Renault Trucks Latvija
Tālr.: +371 6 7317595
Fakss: +371 6 7813201
Mob.: +371 20293004
E-pasts: marketing.lv@renault-trucks.com

Papildus informācijai: www.renault-trucks.com/presse

SeveryneMolard – Tel. +33 (0)4 81 93 09 52 –
severyne.molard@renault-trucks.com