Jaunumi


27.06.2017

2017. GADA OPTIFUEL IZAICINĀJUMS: KURŠ SASNIEGS FINĀLU?

Renault Trucks paziņo par ceturtajām ekonomiskas braukšanas sacensībām "Optifuel izaicinājums".

Drīz sāksies ceturtās uzņēmuma Renault Trucks organizētās ekonomiskas braukšanas sacensības "Optifuel izaicinājums". Kopā tajās piedalīsies vairāk nekā 2500 autovadītāju no visas pasaules, savās valstīs sēžoties pie 13 litru Renault Trucks T Optifuel stūres. Vislabākais autovadītājs no katras valsts, kurš patērēs vismazāk degvielas, neupurējot komercpārvadājumu ātrumu, piedalīsies starptautiskajā lielajā finālā, kas notiks 2017. gada rudenī.


>>> REĢISTRĒTIES LATVIJAS KVALIFIKĀCIJAS BRAUCIENIEM

Degvielas patēriņa samazināšana ir atkarīga ne tikai no kravas transportlīdzekļa, bet arī no autovadītāja, kā to pierāda Renault Trucks Optifuel izaicinājums. Šajās ekonomiskas braukšanas sacensībās jau kopš 2012. gada ik pēc diviem gadiem tiek noskaidrots labākais ekonomiskas braukšanas autovadītājs pasaulē. Vairāk nekā 2500 autovadītāju no 30 valstīm sacentīsies pie Renault Trucks T stūres. 2017. gada aprīlī 10 Renault Trucks T480 Optifuel kravas transportlīdzekļu karavāna dosies ceļā pa Eiropas ceļiem.

Šie transportlīdzekļi ir aprīkoti ar svaigākajiem jaunievedumiem, kuru mērķis ir samazināt degvielas patēriņu. Tiem ir uzstādīts tāds aerodinamikas aprīkojums kā jumta deflektori, sānu deflektori, sānu aptecētāji un aptecētāju pagarinājumi.  Tiem ir 13 litru Euro 6 Step C dzinēji ar vienotas maģistrāles iesmidzināšanas sistēmu, jaudas režīma bloķēšana, ekonomiskā kruīza kontrole ar Optiroll (kontrolētas brīvas ripošanas režīms), atvienojams gaisa kompresors, mainīga ražīguma stūres iekārtas sūknis un automātiska dzinēja apturēšanas funkcija.  Šajā jaunākajā kravas transportlīdzekļu paaudzē ir pieejams arī Optivision paredzošais ātruma regulators, kas izmanto GPS savienojumu, lai pielāgotu pārnesumu pārslēgšanu, paātrinājumu un ātrumu atbilstoši maršruta topogrāfijai. Šis iespaidīgais funkciju klāsts vēl vairāk palielinās pārvadājumu uzņēmumu peļņu.

Pēc sākotnējās atlases katras valsts labākie ekonomiskas braukšanas vadītāji sacentīsies valsts finālā. Vislabākais ekonomiskas braukšanas vadītājs no katras valsts pēc tam piedalīsies Optifuel izaicinājuma lielajā finālā 2017. gada oktobrī. Sākot ar 2017. gada aprīli: sākotnējā atlase Katrā valstī, kas piedalās Optifuel izaicinājumā, notiek sākotnējā atlase.

2017. gada oktobrī: starptautiskais fināls

Vislabākie ekonomiskas braukšanas autovadītāji no 30 valstīm 2017. gada oktobrī sacentīsies starptautiskajā lielajā finālā. Finālam būs divas daļas: vispirms dalībnieki aizpildīs anketu, kurā tiks pārbaudītas viņu zināšanas par ekonomisku braukšanu, un pēc tam piedalīsies autovadīšanas pārbaudījumā, 40 minūtes braucot pa koplietošanas ceļiem ar Renault Trucks T Optifuel kravas transportlīdzekli. Uzvarēs autovadītājs, kas patērēs vismazāk degvielas, neupurējot komercpārvadājumu ātrumu.

30 dalībvalstu saraksts:

Alžīrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Čīle, Francija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Izraēla, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Maroka, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveice, Tunisija, Ukraina, Ungārija, Vācija.